Darmowe szkolenie z Accessa dla początkujących

Poniżej znajdziesz film szkoleniowy który nauczy Ciebie podstaw programu Access. Dowiesz się, czym dokładnie się różni Access od Excela.

Jest to bardzo ważna lekcja, ponieważ większość początkujących nie wie tak naprawdę co rozróżnia te dwa programy.

Access jest programem stworzonym do budowania baz danych. Można w nim tworzyć tabelki, formularze, kwerendy i raporty.

Większość z tych rzeczy można także zrobić w Excelu. Pytanie jakie się wtedy nasuwa to: po co mi Access skoro mogę to samo zrobić w Excelu?

Odpowiedź jest prosta. Access jest o wiele wydajniejszym, szybszym i wygodniejszym programem jeżeli chcesz stworzyć bazę danych.

Access pozwala także na przechowywanie dużo większej ilości danych niż Excel.

Obejrzyj film który znajduje się poniżej. Pokaże Ci on na kilku praktycznych przykładach, aż cztery powody które powodują że Access jest lepszy.

Dzięki wiedzy zawartej w tym filmie będziesz wiedział kiedy dokładnie użyć Excela, a kiedy Accessa. To z kolei pozwoli Tobie zaoszczędzić czas i zwiększy Twoją efektywność w pracy.

Tak więc nie zwlekaj i obejrzyj to darmowe wideo z kursem:

 

 

Dla podsumowania, istnieją cztery powody dla których Access jest lepszym programem jeżeli chcemy stworzyć bazę danych:

1. Access może za nas stworzyć ID dla danego wiersza czy wartości.

2. W Access bazy danych mogą być dużo większe niż w Excelu.

3. W programie Access można stworzyć relację między tabelkami.

4. Access pozwala Ci na otwarcie jednej tabelki, i za pomocą wcześniej stworzonej relacji możesz zobaczyć co się znajduje w innych tabelkach, nie otwierając ich.

5. Oraz Access posiada wiele innych funkcji które sprawiają że jest dużo lepszym narzędziem do budowania baz danych, ale tych rzeczy nauczysz się w pozostałych częściach kursu.

Jak stworzyć tabelkę w Access

Następny film pokaże Tobie, jak stworzyć podstawową bazę danych w Access. Na początku tego wideo omówimy sobie dlaczego należy najpierw zapisać bazę danych, a dopiero potem ją tworzyć.

Potem stworzymy kilka kolumn, które będą wyglądały tak samo jak w poprzednim filmie. Będziemy chcieli stworzyć taką samą tabelkę co w poprzedniej lekcji, tylko że tym razem w Access a nie w Excelu.

Następnie zobaczysz gdzie i jak należy wpisać ID wiersza. A na koniec nauczysz się jak zmieniać typy danych w Access. Tak więc obejrzyj to wideo poniżej:

 

 

Aby podsumować, w tym krótkim filmie szkoleniowym omówiliśmy te rzeczy:

1. Jak stworzyć i zapisać nową bazę danych w Access 2013 oraz jak to należy także zrobić w poprzednich wersjach tego programu (Access 2007 i Access 2010).

2. W jaki sposób stworzyć tabelkę.

3. Jak zmianiać typ danych.

4. Oraz dowiedzieliśmy się też jak sprawić aby ID było numerowane alfabetycznie a nie cyframi.

Jeżeli chcesz obejrzeć więcej kursów które pokazują jak działa Access 2013 to zobacz tą stronę: Kurs Access Dla Początkujących.

Informacje o stronie

Szkolenie komputerowe

Strona ta zawiera różne darmowe kursy wideo dzięki którym nauczysz się Accessa. Jeżeli chciałbyś zobaczyć listę naszych samouczków to wejdź tutaj. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o nas to kliknij tu.